Zrusuje budou jiný kalibr, říká autor hattricku Vittek

BRATISLAVA. Fotbalisté bratislavského Slovanu nakonec potvrdili roli favorita a podle očekávání se probojovali do 3. předkola Evropské ligy 2015/2016.

Irského druholigovým týmem UC Dublin po trápení v prvním zápase na pastvinách zdolali v odvetě přesvědčivě 5: 1 a v souboji o účast v baráži o skupinovou fázi EL vyzvou ruský FK Krasnodar.

I ve čtvrtek potvrdilo, že Slovan pod vedením trenéra Dušana Tittela střílí více gólů venku než doma. Gibraltarský soupeři College Europa FC nasoukal v 1.předkole na jeho hřišti šest branek, studenti z Dublinu v odvetě dostali od Slováků pět.

Slovan se sice ve čtvrtek pomaleji rozjížděl, ale ve druhém poločase nad houževnatým irským mužstvem jasně dominoval. “Sice se nám v úvodních minutách nepodařilo vstřelit gól, pak jsme však byli efektivnější než soupeř a zaslouženě vyhráli. Myslím, že diváci viděli velmi dobrý zápas s množstvím šancí na obou stranách,” hodnotil duel kouč Tittel. Vittek napodobil Mészáros

Na Gibraltaru se prezentoval hattrickem Karol Mészáros, v Irsku zopakoval tříbrankovou kanonádu Róbert Vittek. Zkušený útočník tak nejlepším možným způsobem oslavil podpis nové smlouvy, kterou uzavřel se Slovanem začátkem týdne.

“Tři góly Roba mě samozřejmě potěšily.Vrátil se k nám po dlouhé době a jsme rádi, že hned se mu v pohárové Evropě podařilo vstřelit gól a dnes dal dokonce hattrick. Myslím, že je to dobré pro Roberta i pro Slovan, “řekl Tittel.

Jeho svěřenci se navzdory vysokému vítězství nevyhnuli v zápase hluchým místům.” Byly pasáže, kdy jsme hráli velmi dobře a skórovali po velmi pěkných akcích . Ale za stavu 2: 0 byla situace, kdy jsme zbytečnou ztrátou míče dostali soupeře zpět do hry. Inkasovali jsme, domácí pak ožili, měli další dvě šance. V těch momentech nás podržel i brankář Ján Mucha.Ale takový je fotbal, musíme respektovat sílu soupeře, že se snažil a devadesát minut bojoval ze všech sil, “dodal kouč Slovanu.

Róbert Vittek zkompletoval hattrick dvěma přesnými zásahy v nastaveném čase. Jeho první gól ze 40. minuty modrých uklidnil a byl základem pro druhopolčasovú ofenzivní smršť.

“Důležité bylo, že jsme zde vyhráli as přehledem postoupili do dalšího kola. Góly mě těší, od útočníků se očekávají. Trošku déle nám trvalo pokud jsme skórovali, ale sami jste mohli vidět, že Irové byli houževnatí, nevzdávali se za žádného stavu.Ani když bylo 3: 1, 4: 1, stále šli naplno, “řekl Vittek.

I on si byl vědom, že ruský Krasnodar v třetím předkole bude soupeř jiné kvality.” Proti dalšímu soupeři si nebudeme moci dovolit zaváhání, které dnes předcházelo gólu do naší sítě. I samotná hra bude muset vypadat trochu jinak. Ale je jiné hrát proti takovým hráčům, motivace tam vzadu v hlavách je jiná. Věřím, že s Rusy to bude jiné, Krasnodar je jiný kalibr. Můžeme se na ten dvojzápas pouze těšit. “

Zkušený kanonýr překonal komplikované problémy s kolenem a v útoku se mu opět daří.” Teď mi to tam padá. Ale třeba to potvrzovat od zápasu k zápasu.Věřím, že hattrick psychicky pomůže nejen mně, ale i celému mužstvu, a budeme jen růst, “dodal. Milinkovič: Vítězství je zasloužené

Marko Milinkovič byl jako správný kapitán při všem podstatném, co se událo až do jeho odchodu z hřiště v 84. minutě, kdy ho vystřídal Lukáš Gašparovič. Srbský záložník nejprve asistoval Vittek na první gól, ten druhý sám vstřelil a třetí dal na hlavu Kornela salátu, který využil Milinkovič přesný pas z rohového kopu.

“Úvod nebyl z naší strany nejlepší, ale pomohl nám gól v závěru prvního poločasu. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe. Pomohlo nám, že domácí otevřeli hru, vždyť neměli už co ztratit. Škoda, že jsme udělali chybu a inkasovali, ale myslím, že naše vítězství 5: 1 je zcela zasloužené.Pět branek je vysoký počet, ale přesně to jsem čekal, že dáme hodně gólů, “nechal se slyšet.

Se svým kapitánem souhlasil i útočník Adam Zreľák.” V úvodu jsme nehráli dobře, byli jsme pod určitým tlakem . Sice jsme vedli 1: 0, ale zápas se mohl všelijak změnit. Naštěstí, dali jsme první gól, který nás uklidnil a pak jsme hráli svou hru, “řekl Zreľák.

I jeho potěšil Vittek hattrick.” Jsem za Roba rád, že se rozstřílel. Věřím, že těmi góly nám bude pomáhat. Už v neděli nás čeká v lize Myjava. Máme dva dny na odpočinek a na to, abychom se zodpovědně připravili. Určitě do toho duelu půjdeme na sto procent, “dodal Zreľák.

První duel 3. předkola EL mezi Slovanem a FK Krasnodar je na programu 30. července v Rusku, odveta 6. srpna na pastvinách.