Víme hrát i bez obývacího koberce, rýpnul si kouč Trenčína

Rozhodčí: Valášek, ŽK: Szarka – Skovajsa, Rabiu, 5274 diváků

DUNAJSKÁ STŘEDA. Fotbalisté úřadujícího slovenského šampiona AS Trenčín jsou v nové sezoně Fortuna ligy stále stoprocentní.

V sobotním duelu 5. kola triumfovali na půdě DAC Dunajská Streda 2: 0 a tabulku nejvyšší domácí soutěže vedou suverénně s 15-ti body.

V sobotu zařídil triumf obhájce titulu holandský útočník Gino van Kessel, který přišel na trávník na začátku druhého poločasu a dvěma brankami v 62. a 65. minutě rozhodl o pátém vítězství svého týmu v řadě.

Brankář AS Igor Šemrinec si v této ligové sezoně drží už 450 minut čisté konto.Neinkasoval postupně proti Michalovce (1: 0), Podbrezové (2: 0), Zlatých Moravcích (1: 0), Myjavě (1: 0) a nyní ani proti Dunajské Stredě (2: 0).

Skóre Trenčianských fotbalistů 7: 0 je o to obdivuhodnější, že ani jednou ještě nehráli v domácím prostředí.

Vrabec narážel na Marica výrok po březnovém zápase obou týmů, který Trenčín na domácím umělém trávníku vyhrál 3: 0. “Když je člověk zvyklý na přírodní trávu a je těžké hrát na obývákové koberci,” postěžoval si tehdy Marič. Průběh

V 5.minutě měli hosté gól na kopačkách, Rabiu vystřelil z 15-ti metrů, Tujvel však míč vyrazil a následnou dorážku Straka odkopl.

Dunajská Streda se tlačila dopředu krajními prostorami, hlavně Pačinda to zkoušel i nebezpečnými centry, ale gólovou šanci si domácí nevytvořili.

Nebezpečnou střelou se v 27. minutě prezentoval hostující Skovajsa, ale brankář Tujvel byl na místě.Na druhé straně zkoušel štěstí Pačinda, ale i jeho střela letěla mimo.

Po půlhodině hry se probojoval do pokutového území Sarr, ale před zakončením se vrhl po míči Šemrinec.

Následně se do obrovské šance dostal Bero, z pravé strany i zakončil, do jeho pokusu se však hodil Michalík.

V nastaveném čase prvního poločasu mohla jít Dunajská Streda do vedení, ale Pačindovu střelu z 20-ti metrů vyrazil Šemrinec.

V úvodu druhého poločasu pohrozil střídající Van Kessel, jeho střela z 18-ti metrů však minula bránu. V 54.minutě po přihrávce Pačindu vystřelil z levé strany i domácí Ľupták, no nepřesně.

První gól duelu přišel po hodině hry, když po přihrávce Koolwijka otevřel skóre milimetrovou střelou do levého dolního rohu domácí brány Van Kessel – 0: 1.

O tři minuty později hosté zvýšili svůj náskok, opět se prosadil Van Kessel, tentokrát prostřelil Tujvela zprava.

Po brankách tempo hry trochu upadlo, bojovalo se převážně mezi oběma šestnáctka. V 77. minutě se vytáhl brankář AS Šemrinec při zakončení Ljubicic.

V 85. minutě se prodral do šestnáctky Bero, zblízka vystřelil, ale i Tujvel si připsal dobrý zákrok. V závěru zápasu se vystupňovala nervozita, ale gól už nepadl.