Série proher HC Lev trvá, Kazaň si odnáší tři body

POPRAD – Hokejisté HC Lev Poprad utrpěli v KHL již šestou prohru za sebou, když na svém ledě podlehli favorizovanému týmu Bars Kazaň jednoznačně 1: 5. Hosté o svém triumfu rozhodli v druhé třetině, jediný gól Slovensku zaznamenal Emil Lundberg. Nejbližší se Lev představí v úterý opět doma proti Ufě.

HC Lev Poprad – Kazaň 1: 5 (1: 1, 0: 3, 0: 1)

Góly: 19. Lundberg (Hunkes) – 5. Tereščenko (Nikulin, Panarin), 22. Zacharčuk (Tereščenko, O. Petrov), 33. K. Petrov (Glazačev, Bodrov), 36. Panarin ( O. Petrov), 51. Morozov (Zacharčuk, Zaripov).Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Šeljanin, Šivovi (všichni Rus.), Vyloučení 5: 5 na 2 min Využití 0: 0, oslabení 0: 0, 4028 diváků.

HC Lev Poprad: Duba – Hunkes, Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Štrbák, Lewis, Hellströmem – Netík, Mikuš, Bartečko – Kristek, Špirko, Chabada – Huna, Lundberg, Sekáč – Novotný, Matai, Fabricius

< p> Bars Kazaň: Garip – Panin, Zacharčuk, Nikulin, Kornějev, Chomickij, Medveděv, Golubjov, Tokranov – K. Petrov, Bodrov, Glazačev – Morozov, Kapanen, Zaripov – O. Petrov, Tereščenko, Panarin – Spiridonov, Immonen, Skačkov
Slovensku vedení novozloženou elitní formací začali aktivněji a brankářská dvojka v týmu hostí Garip musela v úvodu čelit dvěma pokusům Chabad.Tlak domácích nic nepřinesl a na druhé straně hned první střela na Dubu znamenala gól, když Tereščenko tečoval Nikulinovu střelu. Lev mohl vyrovnat v přesilovce, ale Kristekovu snahu zastavila tyč soupeřovy branky. Domácí se tak dočkali až ve hře čtyř proti čtyřem – dorážku vlastní střely poslal za záda Garipova švédský centr Lundberg.

Druhá třetina patřila jednoznačně Kazani. Zacharčuk dostal svůj tým do vedení, když překvapil gólmana Dubu a v polovině duelu po perfektní kombinaci zvýšil Kiril Petrov už na 3: 1. Poprad jen těžko odolával kvalitativně lepšímu soupeři a tak náskok hostí ještě podtrhl čtvrtým gólem Panarin.

V třetí části už nenašli domácí síly na zvrat a Morozov pečetil zasloužené vítězství. V 51.min do bleskového protiútoku nakorčuľoval Zaripov, nabil zkušenému Morozova, který z první nedal dubová šanci – 1: 5. Závěr se už jen dohrává, domácí si nedokázali vytvořit soustavněji tlak a na silného soupeře v neděli neměli nárok. Minutu před třetí sirénou spálil ještě stoprocentní šanci na skórování Bartečko.

Radim Rulík (trenér HC Lev): “Kazaň byla dnes ve všech herních činnostech lepší. Předvedli jsme velmi slabý výkon, to si na domácím ledě nemůžeme dovolit. Chyběla nám zejména bojovnost. Budeme pracovat na zlepšení. ”
Vladimír Krikunov (trenér Kazaně): “Boj o postup do play-off je napjatý, body jsou cenné a my jsme proto chtěli zvítězit. Odehráli jsme dobrý zápas a na menším kluzišti se nám lépe Bruslilo.Nejlepším hráčem byl Panarin, kterého jsme nedávno angažovali z týmu Čechov. Letíme nyní do Minska, chystáme se vyhrát. “