průvodce worrier k extrémním sportem

Sledování zdi zdarma běžec měřítku a přestupné římsy, přistání s kočičí grácií, je zřejmé, že parkour je neobyčejně zajímavý sport. Odvozen od parcours du combattant, francouzské vojenské termín pro překážkovou dráhu, nejsem si ani jistý, že to je sport. – to je spíš jako psanec kázně nebo filozofie

Sébastien Foucan je jedním ze zakládajících otcové parkouru a později free running – odnož zahrnující větší rozsah pohybu. Souhlasí s tím, parkour je stav mysli, stejně jako sport. „Je to o vyjádření sebe, vidět svět jako hřiště,“ říká. Jsme na svou akademii v Oxygen Freejumping, 3.000 čtverečních stop trampolíny, bubnové dráhy a gymnastické vybavení.Vypadá to jako cvičiště pro dítě ninjů, a je pravděpodobně největší místo, kde jsem ještě nikdy nebyl.

V následující hodině mi naučí základní techniky nohou, chytání a válcování. Cvičíme plazení, skákání, houpání. I zakolísání na slackline s cílem zlepšit rovnováhu a naučit se přistát na špičkách nohou. On mě učí skákat zeď odráží zvanou tic tac. Pro další krok, saut de chatu, zasadím otevřenou náručí na vrcholu překážky a předat mé tělo mezi nimi při plném ponoru.

V 41, Foucan je neuvěřitelné inzerce pro fyzické výhody volný běh je. Je znám mnoho Daniel Craig akrobatické protivníka v úvodní scéně filmu Casino Royale, a cestoval s Madonnou.Má tvář muže polovina jeho věku energii chlapce polovina tohoto. Ale zatímco jeho disciplína je spojena s salta a triky, Foucan není zájem předvádět. Nemá čas na netrénovaných nadšenců, kteří napodobují riskantní kousky, skákání mezi budovami.

Nyní je čas vyzkoušet své dovednosti v reálném světě, kde existuje větší riziko. Foucan a hrstka dalších vytvořil parkour v jejich časném mladistvém věku. „Cílem je, aby se stal explorer jsi byl jako dítě,“ Foucan mi. Jeho legitimita je otevřená otázka, ale: „No free running“ zní nápis na dohled. Ten kontroluje naši trasu a připomíná mi začít pomalu. Jsme nabírat rychlost, balancování na patníky, škrábal do zdi.Je to vzrušující; my Tic Tac off podchod, skok nízké pilíře, houpačka kolem pouličních lamp.

učím nové způsoby, jak se pohybují. Mé tělo se cítí být probuzen. „Lidé si myslí, města jsou depresivní,“ říká Foucan. „Jsou to ne.“ Najednou se policejní vůz sroluje. Jsem nervózní. Jsem teď psancem? Ne. Už poznal kluk z Jamese Bonda a chtějí fotografii. Když slyší to, co děláme, se připojí na pár minut, klenoucí se nad zábradlí s námi.

Je nám pokračovat v naší lekci. Jsem neohrabaný, vede sám se ani milosti, ani rychlost, ale moje důvěra roste. Vždy jsem našel chodit do posilovny nebo běhání nuda. Mohl uvolnit spuštění změnit způsob, jakým jsem vykonávat?Jistě, to stane se nemožné po dosažení určitého věku? „Když se pták do důchodu?“ Odsekne Foucan, vyvažování jednonohý na úzké kolejnice. „To je to, co vaše tělo je chtěl dělat.“ Oxygenfreejumping.co.uk Facebook Twitter Pinterest Trapeze studenti na Gorilla Circus, Regent parku. Fotografie: Antonio Olmos pro GuardianTrapeze

Vyrůstat s úzkostí, jsem strach z mnoha věcí v mém životě. Panika je zasazen do v letadlech, ve výtazích, lezení na Eiffelovu věž, a to i v malých davu. Moje schopnost starat o nových dobrodružstvích je známá všem, kteří mě znají. Ale v posledních několika letech jsem se změnil způsob, jakým jsem se vypořádat s úzkostí. Snažím se řešit činnosti, které mě vyděsit.Bylo to neuvěřitelně úspěšná taktika, takže když jsem viděl Gorilla cirkus hrazda zřízení v Regent Parku v Londýně školu, jsem žlutou kartu ihned. Facebook Twitter Pinterest Arghhhh !!!…Bella Mackie se zabývala hrazdě. Fotografie: Antonio Olmos pro Guardian

Obrátil jsem se jednoho odpoledne, cítil zvláštně vzrušená…dokud jsem se podíval na hrazdě. Proč to vypadá tak vysoko? Proč net se tak křehké?

Byli jsme vybaveny postroji, vzhledem k tomu, běh přes rám malé praxe a pak seřadili, aby to doopravdy. Instrukce byly jednoduché.Vylezli jsme po schodišti, uvítali jsme na dřevěné římsě instruktor, připevnili jsme se na lano, dostali jsme se za trapézový držák a pak…skočili jsme. Jakmile se otočíte z římsy, počkáte na volání, pak zavěste nohy přes tyč a zavěste vzhůru nohama, dokud nebude čas k poklesu do sítě.

Když jsem vyšplhal po žebříku, cítil jsem svého starého společníka, paniky, připojil mě. Můj pohled začal jít a vzduch se najednou cítil tenký. Jak jsem se míchal nohama přes římsu, cítil jsem začátky úplného úzkostného útoku kolem mě. Teď byl ten okamžik. Mohl bych se dostat dolů, jít domů a ležet na podlaze na pár hodin.Kéž bych mohl říct, že jsem vyrostl statečná, ale ve skutečnosti jsem mohl myslet jen na osmi-letého chlapce, který odešel přede mnou a já jsem nemohl čelit byl přemožen dítěte.

I vyskočil. Prudce jsem se, já…nemohla připojit nohy nad břevno. „Ještě jednou!“ Zařval instruktorovi, jak jsem spadl do branky. Až jsem se znovu a znovu se nepodařilo připojit nohy u konce.

Když jsem sledoval zbytek stoupání skupiny a houpačkou přede mnou, mé odhodlání ztvrdl. Já bych jít domů selhání. Až jsem vylezl. Skočil jsem. Prudce jsem, zahákl jsem nohy nad břevno. Držel jsem dál. „Pusť mě!“ Zařval každý. I pustit. A já se otočil vzhůru nohama. A stejně jako to, že můj strach mě opustil.Rozjařenost kopl: Cítil jsem se, jako bych lezl na horu.

V době, kdy jsem se vrátil domů, cítil jsem touhu udělat to celé znovu. gorillacircus.com

Není důvod riskovat lavin, zatímco hacking si cestu až na severní stěnu Eigeru; můžete jít na lezení v ledu na vnitřní centra ve Velké Británii. Ice Factor v Kinlochleven, skotské vysočiny, má největší krytý led stěna na světě, s 500 tun reálném sněhu a ledu až do výšky 12 metrů. Tam jsou také stěny v Glasgow, Manchesteru a Londýně. £ 30 pro zkušební verzi relace začátečníka.ice-factor.co.uk Facebook Twitter Pinterest Kitesurfing: zaučení je potěšitelně rychlý Fotografie: Toby Melville / Reuters

Sledování odborníci provádět obrovské skoky a závratných otočení může být skličující, ale kitesurfing začíná klidně. Typický pro začátečníky Kurz zahrnuje spoustu kite řídících dovedností, většinou z bezpečí na pláži a „tělo tažení“ – táhne přes vodu pomocí draka. Dostanete pouze na palubě, když jste připraveni a zaučení je potěšitelně rychle. britishkitesports.org

I když jízda na horském kole může být trochu chlupatý, fatbiking vám dává všechnu legraci z off-road jízdy bez strachu, díky ultra-širokými pneumatikami, což neznamená, že „plavat“ přes tvrdý terén [Fatbikes byly vynalezeny k jízdě po zasněžené Aljašce a písečné Novém Mexiku, a dnešní kola budou spolykat něco ve Velké Británii může hodit na ně. 28 £ pro zkušební verzi zasedání v North Berwick. fatbiketours.co.uk