Hantuchová: Srbka jsou favoritky, ale my jsme doma

BRATISLAVA. Slovenské tenistky si postupně zvykají na antukový dvorec v bratislavském NTC. Podle slovenského kapitána Matěje Liptáka je antuka trochu rychlejší, ale jeho zverenky by s tím neměly mít žádné problémy.

“V pondělí jsme začali se společnou přípravou na zápas se Srbskem. Měli jsme celý den k dispozici halu, co jsme plně využili. Na společném obědě jsme si řekli plán na celý týden. Povrch je trochu jiný než klasická antuka, ale splňuje to kritéria. antuce je rychlejší, míčky mají vyšší odskok, ale máme dost času, abychom to doladili a zvykli na to, “řekl Lipták na úterní tiskové konferenci se Slovenské týmem.Fanoušci se mohou těšit

Před rokem při vítězství nad Srbskem na antuce v bělehradské Areně byla hrdinkou slovenského týmu Daniela Hantuchová, která vyhrála obě dvouhry a ve čtyřhře vybojovala po boku Magdalény Rybarikova rozhodující třetí bod.

Zverenky Matěje Liptáka má za sebou náročnou zámořskou šňůru. Pouze v pondělí se vrátila z prvního antukového turnaje sezóny v americkém Charlestonu, kde postoupila do osmifinále.

“Slovenské fanoušci se mohou těšit, že uvidí skvělý tenis. Srbka jsou favoritkami, ale my jsme doma a uděláme vše pro to, abychom zvítězili. Obě nejlepší srbské tenistky jsou bývalými světovými jednotkami, což mluví samo za sebe.Jankovičová hraje šikovný tenis, super se pohybuje a přemýšlí na dvorci. Respektuji ji jako hráčku o něco více než Ivanovičová, která dokáže odehrát fantastické zápasy, ale mívá i slabší dny. Loni jsem ve Fed Cupu proti Jeleni odehrála jeden z nejlepších zápasů sezóny. Bylo by super, kdybych doma navázala na tento triumf, “řekla Hantuchová. Cibulková: Je to pro nás velká výzva

Slovenská jednotka Dominika Cibulková loni nemohla cestovat do Bělehradu pro zranění, o to víc se těší na bratislavský souboj. Uplynulý týden trénovala na antuce v chorvatském Varaždinu pod vedením svého osobního kouče Željko krajana.

“Po návratu s USA jsem si dala čtyři dny volno a pak jsem začala trénovat na antuce. Mám tento povrch ráda, cítím se na něm jako doma.Dlouho jsem se na něj nemusela adaptovat. Srbka budou kvalitními soupeřkami a je to pro nás velká výzva. Vzpomínám si na náš první vzájemný souboj z roku 2007 v košické Steel Areně, ve kterém jsem odehrála památný duel s Jelenou Jankovičová. Po tuhém třísetovém boji jsem sice prohrála, ale ujistila jsem se, že mohu hrát vyrovnanou partii is těmi nejlepšími hráčkami na světě. “

Hlavní rozhodčí bratislavského měření sil bude Češka Martina Lutková, v roli empajrových arbitrů se představí Brit James Keothavong a Chorvatka Marija Čičaková. Hraje se s míčky značky Wilson Australian Open.

Sobotní dvouhry odstartují o 14.00, v neděli od 12.00 jsou na programu závěrečné dvouhry a čtyřhra.